ALPY 2017

akce našich borců

Oblíbenou akcí části členstva spolku je každoroční výšlap několika sedel nejvyššího evropského pohoří, letos doprovázená i přízní počasí, takže dvojnásob povedená. Zde několik postřehů a obrázků z cesty:
Cesta do Francie byla rozdělena na dvě části. První část nás ve středu 16.8. po osmi hodinách zavedla přes celé Německo do městečka Riquewihr v Alsasku, kde jsme si dali místní specialitu (kysané zelí s klobásou, uzeným, špekem a bramborou) a k tomu místní víno (Ryzlink),  a spokojeně přespali v hotýlku v centru města. Druhá část nás ve čtvrtek 17.8. vedla přes Švýcarsko do cílové destinace v Saint Jean de Maurinne v Savojských Alpách, kde jsme se po příjezdu ubytovali v hotelu St.Georges specializovaném na cyklisty. Po ubytování jsem už natěšeně vyrazili na první sedlo Col du Glandon. Cestou tam měl Libor H., čtyři defekty, což nás připravilo o značnou část našich zásob náhradních duší. Ze sedla Col du Glandon jsme pokračovali na sedlo Col de la Croix de Fer, za kterým následoval krásný sjezd zpět do St.Jean de Mrn., kde jsme dali sprchu a prkénko s Alsaskými a Savojskými specialitami (sýry, klobásky, vínečko).  V pátek 18.8. jsem za krásného teplého a slunečného počasí vyrazili na královskou etapu, která nás po krátkém bloudění v místní cementárně zavedla přes Col du Telegraphe na Col du Galibier. Na cestě zpět si Jenda N. vynutil teplé jídlo v městečku Valloire, za což jsme byli těsně před dojezdem k hotelu potrestání průtrží, která z nás udělala vodníky. Po vysušení kol a nezbytné očistě jsem se opět oddávali konzumaci místních dobrot. V sobotu 19.8. jsme si na snídani demokraticky odsouhlasili zkrácení 180 kilometrového výletu na Col de L´Iseran a popojeli autem do městečka Lanslebourg , ze kterého to bylo už jen 32 kilometrů a 1400 výškových metrů na vrchol. Zkrácení nám umožnilo užívat si kochání a focení neskutečně krásnou alpskou krajinou, kterou vedl výšlap. Po návratu do Lanslebourg jsme se odměnili pivkem a pozdním obědem v místní restauraci, což jsme završili po návratu na hotel dezertem ve formě prkýnka (klobásy, sýry, okurky), místní bagety a jak jinak vína.
V neděli 20.8.2017 nás čekala zpáteční cesta domů, tj. 1250 km na jeden zátah, která skončila po zhruba 14 hodinách příjezdem do Pardubic.

foto

29.08.2017