Spojilská Míle 2015

Již po čtrnácté zorganizoval náš klub NAC Pardubice za pomoci obce Spojil a spojilských hasičů cyklistický závod pro děti – Spojilská Míle.

Letos nám počasí přálo možná až trochu moc, teploměr šplhal lehce přes třicet stupňů, ale nejmenší závodníci přesto dorazili v hojném počtu. Ve sportovním areálu u lesa ve Spojile našli všichni dokonalé zázemí a po presentaci všech 37 závodníků se začali postupně po jednom vydávat na trať přilehlými ulicemi Okružní a Na Morčáku. Okruh dlouhý 550 metrů jeli mladší děti jednou a starší dvakrát. Po sečtení výsledků následovalo všemi tolik očekávané vyhlášení vítězů. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Ondra Podzimek, Terezka Kolářová, Filip Křečan, Helena Hanzlová a Daniel Starý.
Na závěr akce následovalo tradičně opékání buřtů a soutěž ve zpěvu o dort, kde mnozí závodníci dokázali, že mají i umělecké vlohy.
Dík za povedenou akci patří dobrovolníkům z řad klubu NAC i za pomoci hasičů za Spojila, obci Spojil a provozovatelům sportovního areálu u lesa za příjemné prostředí pro všechny.

05.09.2015